Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 4 VI 2023

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w sprzątanie i wystrój świątyń parafialnych, sprzątanie budynków należących do schroniska, dziękuję za skoszenie trawy.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła, bpa, patrona Archidiecezji.

 

W poniedziałek po Mszy Świętej zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatów. Proszę Was o obecność podczas Bożego Ciała, tradycyjnej Oktawy i uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

We wtorek Msza Święta o godz. 7.00.

 

Krąg Biblijny w środę po wieczornej Eucharystii i procesji.

 

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte według porządku niedzielnego. W Kamienniku Msza Święta w środę o godz. 16.30, wieczorna Eucharystia w środę także z tej uroczystości. Procesja do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.30. Proszę o przygotowanie ołtarzy następujące osoby lub wspólnoty: I – przy krzyżu przy kościele rady parafialne, II -  państwo Dymkowie i Gapscy, III – państwo Dymkowie, IV – przy figurze Serca Pana Jezusa pani Krystyna Mądrawska. Zachęcam do wywieszenia flag, udekorowania domów, ogrodzeń. Ks. Abp udzielił dyspensy od obowiązku zachowania  wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.30.

 

W czasie tzw. Oktawy Msze Święte z nieszporami oraz procesjami eucharystycznymi. Zapraszam do udziału, do niesienia baldachimu, sztandarów. Zapraszam ministrantów, jesteście niezbędni do niesienia krzyża na czele procesji.

 

Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszach Świętych. W tzw. Oktawie w łączności z procesją.

 

Próba przed bierzmowaniem we wtorek 13 czerwca w kościele w Drawsku o godz. 19.15, obecność obowiązkowa. Spowiedź kandydatów do bierzmowania w czwartek 22 czerwca w dniu sakramentu bierzmowania.

 

Msza Święta odpustowa z procesją w Kwiejcach w niedzielę 18 czerwca o godz. 10.

 

Zapraszam służbę liturgiczną do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Ministrantów do Lubasza w sobotę 17 czerwca. Proszę o zapisywanie się na ten wyjazd. W środę 28 czerwca rowerowy wypad ministrantów do Kwiejc, gdzie skorzystamy z dobrodziejstw Domu Sportowca oraz miejscowej plaży i jeziora.

 

Do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.                                                                                          x. Paweł


Drukuj  
Parafia pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Piłce.